Херсонська культурна спільнота долучилася до вшанування пам'яті Тараса Шевченка
У день вшанування пам’яті Тараса Шевченка представники культурної спільноти Херсона долучилися до пам’ятних та культурно-просвітницьких заходів у Каневі та Херсонській громаді.
Цього дня виповнилося 165 років від перепоховання праху Великого Кобзаря на Чернечій горі в Каневі відповідно до його заповіту. Фахівці управління культури Херсонської міської ради на чолі з начальницею Світланою Думинською взяли участь в урочистих заходах у Каневі.
Також херсонці долучилися до форуму «Мистецький канон нації: еволюція та сучасні виміри Шевченківської премії», присвяченого 65-річчю Національної премії України імені Тараса Шевченка. Під час заходу учасники поспілкувалися з українськими митцями, філософами та громадськими діячами.
На знак поваги Світлана Думинська передала голові Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Євгену Нищуку картину херсонського художника Ігоря Баликова із серії «Кава по-херсонськи».
Окрім цього, у Будинку культури селища Приозерне для внутрішньо переміщених осіб провели культурно-просвітницький захід «Останній шлях Кобзаря». Учасники згадували сторінки життя Тараса Шевченка, декламували його поезію та виконували пісні на слова поета. Захід об’єднав людей навколо української культури, пам’яті та шевченкового слова.